رزین های اکریلیک امولسیونی

این رزین‎ها امولسیون پلیمرهای بر پایه اکریلیک می‎باشند که با ارائه طیف متنوعی از ویژگی ها، کارایی متفاوتی در صنایع رنگ، چسب، شیمی ساختمان، بسته بندی و … دارند. از خانواده این رزین‎ها که در صنایع مذکور بیشترین کاربرد را دارند، رزین های استایرن اکریلیک و هم چنین رزین های اکریلیک خالص (pure acrylic) می‎توان اشاره کرد.

رزین های اکریلیک با توجه به ویژگی های متنوع از جمله Tg(دمای انتقال شیشه ای)، MFFT(دمای تشکیل فیلم)، ویسکوزیته، الاستیسیته، میزان چسبندگی، قابلیت اختلاط با سیمان، فیلرخوری، مقاومت در برابر آب و … جهت استفاده در صنایع مختلف انتخاب می‎شوند.

محصولات
رزین های آکریلیک امولسیونی

BONDEX 5290

از رزین های اکریلیک قابل ارایه می‎توان به BONDEX 5290 محصول شرکت Jesons اشاره کرد که یک رزین استایرن اکریلیک 50 درصد جامد خشک بوده و با توجه به Tg ~ 20°C آن در رده رزین های خشک قرار می‎گیرد و قابل استفاده در رنگ های اکریلیک داخل و خارج ساختمان می‎باشد. با توجه به دمای تشکیل فیلم و Tg نسبتا بالای این رزین میزان چرک پذیری بسیار کمی دارد و در مقابل اثرات جوی و گرد و خاک از خود مقاومت خوبی نشان می‎دهد.

BONDEX 5295

از دیگر محصولات این خانواده می‎توان از BONDEX 5295 نام برد که تقریبا خواص مشابهی با رزین BONDEX 5290 داشته اما Tg آن 18درجه سانتی گراد بوده و ذرات fine تری نسبت به رزین 5290 دارد که سبب ارایه خواص شستشویی بهتری می گردد.

درخواست اطلاعات فنی