ضد کف ها

مشکل کف و حباب یکی از ده‎ها عیب تهدید کننده کیفیت یک محصول رنگ است که علاوه بر ایجاد ظاهر نازیبا عمر لایه رنگ را نیز کاهش می دهد. مشکل حباب در محصولات آب پایه نمود و تاثیر بیشتری دارد که علاوه بر گرانروی (عموما) بالای این محصولات، بیشتر ناشی از وجود مواد فعال سطحی است که در ساخت رزین های آب پایه استفاده می شود، این مواد باعث پایداری هوای داخل شده به محصول، در هنگام تولید می شود.

از نظر حیطه عملکرد، این محصولات به دو دسته تقسیم می شوند:

  • ضد کف ها (Anti foam): این محصولات از ایجاد حباب در همان مراحل ابتدایی پروسه ی تولید جلوگیری می کنند.
  • خارج کننده های حباب (defoamers): این محصولات، حباب های به وجود آمده در هنگام تولید و اجرا را خارج می کنند.
ضد کف ها

البته مرز چندان مشخصی بین این دو گروه وجود ندارد و غالبا و در لفظ عامه این 2 گروه، یکسان شناخته می شوند. در این بحث نیز به خاطر سهولت ارجاع از عبارت عمومی ضد کف استفاده می شود.

مرسوم ترین گروه های ضد کف در محصولات آب پایه ضد کف های سیلیکونی (بر پایه پلی سیلوکسان ها) و ضد کف های روغنی (بر پایه روغن های نفتی) می باشد.

ضد کف های ارایه شده توسط شرکت کالا کاوان کیمیا در دامنه ی وسیعی از محصولات از قبیل رزین، رنگ، لاک ها و چسب ها کاربرد دارند و پاسخ گوی نیاز های متنوعی از کاربری و قیمت اند.

در ذیل برخی از محصولات قابل ارایه مقایسه شده است:

ضدکف ها

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا مقاله مرتبط با این مبحث را از اینجا دریافت کنید.

ضد کف های سیلیکونی

ضد کف های سیلیکونی (Silicone Defoamers): دارای اثر بخشی بسیار سریع و کاهش براقیت ناچیز اند. در مقابل، قیمت بالا و ناسازگاری با برخی رزین های اکریلیک دارند و یا این که گاها پوشش پذیری مجدد را با اختلال مواجه می سازند. افت عملکرد این گروه از ضد کف ها در پروسه تولید و انبارداری (عموما) بیشتر از گروه روغنی است.

ضد کف های روغنی

ضد کف های روغنی (Mineral Oil Defoamers): دارای سازگاری بسیار بالا با تقریبا تمام گروه های رزینی اند و قیمت های اقتصادی دارند. 2 عیب کاهش براقیت و اثر گذاری-اولیه بالا نیز در نسل های جدید این محصولات مرتفع شده است.

درخواست اطلاعات فنی